Pielęgnacja paznokci u dzieci

( ilość produktów: 5 )

Pielęgnacja paznokci u dzieci to zarówno kwestia higieny, jak i zdrowia. Już o paznokcie niemowlaka należy dbać ze szczególną uwagą. Przez pierwsze dwa tygodnie życia nie powinno się ich obcinać, ze względu na ryzyko powstania ropnych wykwitów na paluszkach (tzw. zanokcicy) oraz uszkodzenia płytki paznokcia. Należy zastosować tak nielubiane przez małe dzieci niedrapki (łapki - rękawiczki), które zapobiegają podrapaniu buzi noworodka.

Pielęgnacja paznokci u dzieci to również regularne obcinanie, gdyż za zbyt długimi paznokciami zbiera się brud i zarazki, a ponieważ dzieci często wkładają rączki do buzi, zwiększa to ryzyko infekcji. Paznokcie należy obcinać specjalnymi nożyczkami o ostrzach zaokrąglonych lub zakończonych małymi kuleczkami lub też obcinaczem przeznaczonym dla niemowląt. Nie należy stosować pilników do wyrównywania płytki, nie należy również oskubywać połamanych paznokci, ani ich obgryzać. 

Pielęgnacja paznokci u dzieci jest równie ważna jako sam zabieg ale i to, jak zostanie on wykonany. Paznokcie u rąk należy obcinać na półokrągło, a u nóg powinny pozostać proste, tak aby nie zwiększać ryzyka ich wrastania.

    pixel