Środki przeciwbólowe

( ilość produktów: 10 )

Miejscowe środki przeciwbólowe – plastry, żele i olejki 

Silne środki przeciwbólowe stosowane doustnie uśmierzają ból, jednak stanowią zarazem obciążenie dla układu pokarmowego i narządów wewnętrznych odpowiadających za ich metabolizowanie. Stosowane długoterminowo silne środki przeciwbólowe mogą przyczyniać się do powstania schorzeń takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy. Z tego powodu dobrą alternatywę stanowią względem nich miejscowe środki przeciwbólowe, które stosuje się bezpośrednio na skórę. Dobrze sprawdzają się w przypadku bólu pleców, mięśni oraz stawów. Niektóre z nich mogą łagodzić również oparzenia powierzchniowe. Można stosować je samodzielnie lub jako wsparcie dla innych kuracji przeciwbólowych. 

 

Czytaj więcej

Środki przeciwbólowe w ofercie aptekadziecka.pl 

Bezpieczne w stosowaniu środki przeciwbólowe bez recepty to łatwe w użyciu plastry hydrożelowe z mentolem. Ich właściwości chłodzące zwężają naczynia krwionośne, niwelując opuchliznę i ucisk na okoliczne nerwy, dzięki czemu zmniejszają odczuwany ból. Można stosować je zarówno w przypadku urazów, jak i migrenowych bólów głowy. Nie tylko chłód w naturalny sposób uśmierza ból. Podobne zastosowanie posiadają plastry rozgrzewające, które rozluźniają głębokie partie mięśni, pobudzają krążenie i tym samym łagodzą ból. W ofercie aptekadziecka.pl znajdują się także żele przeciwbólowe: bazujące na naturalnych ekstraktach roślinnych lub substancjach czynnych takich jak naproksen sodowy.  

Środki przeciwbólowe bez recepty – preparaty w kapsułkach 

Chroniczny ból kręgosłupa oraz nerwobóle mogą wynikać z deficytów niektórych substancji odżywczych. W takim przypadku należy działać nie tylko doraźnie, ale również długoterminowo, aby zwalczyć przyczynę występowania bólu. Warto rozważyć stosowanie suplementów w kapsułkach, które zawierają substancje odżywcze dla układu nerwowego. Szczególnie istotny w ich przypadku jest kompleks witamin z grupy B, które odpowiadają za regenerację nerwów i redukcję stresu oksydacyjnego mogących odpowiadać za występujące dolegliwości bólowe.

 

    pixel