Mleko modyfikowane

( ilość produktów: 246 )

Mleko modyfikowane to nic innego jak mleko krowie, jednak o starannie wyselekcjonowanym składzie, które w maksymalnym zakresie przypomina pokarm kobiecy. To, co je różni to przede wszystkim zmniejszona ilość białka, sodu, potasu i chloru przy zwiększonej zawartości tłuszczów nienasyconych, laktozy i zmianie białka. Wzbogacone o witaminy A, E, D, C, a także żelazo, jod, prebiotyki, taurynę czy karnitynę, dzięki czemu w pełni zaspakajają potrzeby odżywcze każdego niemowlęcia. Dostępne w sprzedaży mleka modyfikowane są dostępne zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, co oznaczone jest odpowiednią cyfrą na opakowaniu. Im mniejsza liczba, tym młodszy maluch może być nim karmiony.

Rodzaje mleka modyfikowanego:

1 – to mleko początkowe przeznaczone dla noworodków i niemowląt do 6. miesiąca życia. Wyróżnia się delikatnym składem, uwzględniającym niedojrzałość układu pokarmowego. Mimo to, nie jest zalecane wcześniakom.

2 – mleko następne, dedykowane dla dzieci od 6. do 12. miesiąca życia. To, co je odróżnia od początkowego to przede wszystkim zwiększona zawartość żelaza.

3,4,5 – mleka modyfikowane polecane dla dzieci powyżej 1. roku życia, przy czym 3. zalecana jest dla maluchów do 2. roku życia, z numerem 4 dla dzieci do 3 lat, zaś numer 5 – dla dzieci przedszkolnych, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na żelazo i witaminę D3.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą mlek takich jak mleko BebikoBebilon oraz mleko Enfamil.

pixel