Pielęgnacja zębów u dzieci

( ilość produktów: 39 )

Pielęgnacja zębów u dzieci jest bardzo ważne dla jego zdrowia. Już przed pojawieniem się pierwszych ząbków należy przemywać dziąsła dziecka jałowym gazikiem zwilżonym przegotowaną wodą. Po pojawieniu się pierwszych ząbków należy wprowadzić codzienny rytuał czyszczenia ich (rano i wieczorem), a także dobrać odpowiednią szczoteczkę. Idealną pierwszą szczoteczką jest szczoteczka do masowania ząbków i dziąsełek zakładana na palec (pierwsza szczoteczka dla niemowląt). Dla starszego dziecka należy dobrać szczotkę odpowiednią do kolejnego etapu rozwoju oraz pastę. Pasta powinna być przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci, o obniżonej zawartości fluoru, gdyż pasty dla dorosłych połknięte przez dziecko mogą podrażnić mu żołądek.

Pielęgnacja zębów u dzieci to także odpowiedni wzór, wspólne mycie zębów sprawia, że zabieg ten jest czymś oczywistym i chętnym do naśladowania.

Pielęgnacja zębów u dzieci szczególnie ta początkowa staranna pielęgnacja mleczaków to gwarancja zdrowego stałego uzębienia w przyszłości.

pixel