Kosmetyki dla dzieci

( ilość produktów: 137 )

Kosmetyki dla dzieci to delikatne kosmetyki przeznaczone specjalnie dla dzieci. Większość ma właściwości hypoalergiczne i została przebadana dermatologicznie. Kosmetyki dla dzieci to balsamy i mleczka do ciała, kosmetyki do kąpieli dzieci (emulsje, mydła i żele oraz szampony), kosmetyki do pielęgnacji pupy dziecka, kosmetyki na słońce, kremy na zimę, kremy do twarzy i ciała oraz oliwki. Kosmetyki dla dzieci są dostępne w opakowaniach tradycyjnych, jak i w wygodnych opakowaniach z pompką. W większości mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. Zawierają odpowienio dobrane dla skóry dziecka, kojące składniki. 

Kosmetyki dla dzieci rekomendowane przez specjalistów

Warto pamiętać, że odpowiedni dobór kosmetyków dla dziecka powinien być dostosowany do wieku dziecka, należy też zwracać uwagę na ich skład oraz rekomendacje odpowiednich instytucji, jak np. Instytut Matki i Dziecka.

Istotny jest również umiar w stosowaniu kosmetyków (cienka warstwa kremu czy kilka kropel danego produktu w zupełności wystarczy, nadmiar kosmetyków nie służy dziecku.

pixel