Suplementy zdrowotne dla kobiet w okresie menopauzy

( ilość produktów: 10 )

Suplementy zdrowotne dla kobiet w okresie menopauzy pomagają wielu paniom w przetrwaniu tego czasu, który, choć naturalny, bywa również nieprzyjemny.

 

Czytaj więcej

Co zawierają suplementy na menopauzę?

Stosując suplementy przy menopauzie warto zwrócić uwagę na ich skład, aby móc wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Należy jednak pamiętać, że każdy suplement na menopauzę ma służyć jedynie uzupełnianiu prawidłowo zbilansowanej diety w składniki, które w tym szczególnym czasie mogą być niedoborowe z uwagi na zmiany następujące w organizmie. Dostępne u nas suplementy zdrowotne dla kobiety w okresie menopauzy to głównie ekstrakty roślinne zawierające fitosterole, witaminy i minerały wzmacniające układ nerwowy oraz regulujące funkcje fizjologiczne. Kompleksy witamin są niezbędne dla kobiet, u których ze względu na wiek może dochodzić do stopniowego gorszego ich wchłaniania z pożywienia. Fitosterole, które działają podobnie jak kobiece hormony, których coraz mniej wytwarza kobieta w menopauzie, doskonale radzą sobie z łagodzeniem skutków przekwitania.

Jakie suplementy diety podczas menopauzy zażywać?

Kobiety doświadczające przykrych doznań w czasie menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, potliwość czy bezsenność i brak koncentracji, powinny skupić się przede wszystkim na zdrowej diecie, dostarczającej niezbędnych składników odżywczych, witamin i pozostałych związków bioaktywnych. Dzięki prawidłowemu odżywianiu uda się uniknąć skrajnych niedoborów wynikających z wahań gospodarki hormonalnej w okresie menopauzy. Każdy zażywany suplement przy menopauzie to produkt dostępny bez recepty, jednak warto skonsultować jego zażywanie ze swoim lekarzem, aby pomógł on dobrać najlepszy dla danej kobiety produkt, i aby wykluczył ewentualne przeciwwskazania do stosowania danego preparatu.

Stosując dietę bogatą w wapń, fosfor, białko, kwasy omega-3, a także kompleks witamin i minerałów w dawkach odpowiednich dla kobiet w wieku dojrzałym, a także suplementując dietę w potrzebne składniki, można przejść przez menopauzę nie doświadczając jej przykrych dolegliwości. Ten czas może okazać się otwarciem nowego, wspaniałego etapu w życiu!

 

    pixel