Pielęgnacja włosów dzieci

( ilość produktów: 16 )

Pielęgnacja włosów dzieci wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, odpowiedniego czesania, nawilżania i osuszania. Jest to istotne, aby włoski zachowały swój zdrowy stan. 

Pielęgnacja włosów dzieci oznacza, że po kąpieli czy umyciu włosków powinny być delikatnie osuszone ręcznikiem, jednak nie należy nim pocierać włosków, ponieważ może to spowodować podrażnienie delikatnej skóry głowy dziecka. Do czesania niemowląt nie powinno używać się grzebieni. Należy użyć specjalnie przeznaczonej do tego szczotki, delikatnej i miękkiej, wykonanej z naturalnego włosia. Szczotki i grzebyczki należy dobrać zgodnie z przeznaczeniem wiekowym produktu. Pielęgnacja włosów dzieci to również regularne czesanie włosków, co spełnia rolę delikatnego masażu poprawiającego ukrwienie skóry i wzmacniającego mieszki włosowe, tym samym sprzyja prawidłowemu wzrostowi włosów.

Do pielęgnacji włosów dziecka należy także używać specjalnych i łagodnych kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych takich jak szampony czy preparaty 2w1 do mycia główki jak i reszty ciała.

    pixel