Mleka 0-6 miesięcy

( ilość produktów: 76 )

Mleko modyfikowane od 0-6 miesięcy to mleko początkowe, posiadające liczbę 1 w nazwie. Mleko przeznaczone jest dla niemowląt od pierwszych dni życia do 6 miesiąca życia, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. 

Mleka modyfikowane 0-6 miesięcy to mleka krowie, które w czasie obróbki zostały odpowiednio zmienione (zmodyfikowane). Najistotniejsze zmiany polegają na obniżeniu ilości białka, zwiększeniu ilości tłuszczów nienasyconych, zmianie składu białka, zwiększeniu zawartości laktozy, obniżeniu ilości sodu, potasu i chloru. Mleka modyfikowane wzbogacane są również m.in. o witaminy A, E, D, C - taurynę, karnitynę, żelazo, jod i prebiotyki. 

Mleka modyfikowane 0-6 miesięcy występują w postaci proszku o różnych gramaturach (27,2g, 350g, 400g, 800g, 1200g) oraz w płynie- RTF (ready to feed) czyli gotowy do spożycia, nie wymaga gotowania.

Karmieniu piersią jest najlepszym sposobem żywienia Twojego niemowlęcia i zapewnia mu wiele korzyści. Jeśli zdecydujesz się zakończyć karmienie piersią lub połączyć je z karmieniem mlekiem modyfikowanym, może to zmniejszyć produkcję Twojego mleka i zmiana tej decyzji w okresie późniejszym może być trudna. Zanim zaczniesz używać mleko modyfikowane, zalecamy, abyś pomyślała o konsekwencjach socjalnych i finansowych. Aby zapewnić zdrowie Twojemu dziecku zawsze przestrzegaj wskazówek producenta, dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą mlek takich jak mleko BebikoBebilon oraz mleko Enfamil.

pixel