Akcesoria do karmienia dzieci - które wybrać?

2019-03-06
Akcesoria do karmienia dzieci - które wybrać?Najlepsze butelki do karmienia

Butelki do karmienia dzieci są podstawowym produktem, który każdy rodzic musi mieć pod ręką. Butelki różnią się kształtem, wielkością i właściwościami, więc istotny jest ich odpowiedni dobór.  W ofercie można wybrać butelki przeznaczone już od pierwszych miesięcy życia, które są mniejsze i lekkie. Dla dzieci powyżej roczku można znaleźć butelki o pojemności 250 mililitrów, czyli średniej objętości szklanki. Popularne wśród dzieci są kolki, których prawdopodobną przyczyną jest nadmierne docieranie powietrza do wnętrza organizmu podczas spożywania posiłku. Butelki antykolkowe, jak na przykład Canpol zmniejszają ryzyko wystąpienia kolki. Smoczki przypominają kształtem damską pierś, a specjalny zawór umożliwia bezproblemowe odpowietrzenie.

Jaki smoczek dla malucha?

Jeśli już jesteśmy przy smoczkach, to warto kupić taki, który zapewni komfort podczas spożywania posiłku i podświadomie zachęci malucha do jedzenia. Takie są właśnie silikonowe smoczki jak Nuk Classic. Przypominają brodawkę sutkową matki, co wpływa też na naturalne ułożenie mięśni szczęk podczas picia. Oczywiście ważną cechą jest też odpowietrzanie i zapobieganie kolce. Wybierając smoczek do karmienia dzieci, zwróć uwagę na sugerowany rozmiar butelki, który będzie pasował do tego produktu.

Czyszczenie smoczków

Kolejnym ciekawym produktem są specjalne szczotki, które nadają się do mycia  butelek i smoczków. Można wypróbować na przykład Babyono, dzięki której dokładnie umyjemy trudno dostępne miejsca i zakamarki. Miękka gąbka na końcu szczotki przystosowuje się do kształtów butelki, a miękkie włosie skutecznie oczyszcza wewnętrzną przestrzeń. W uchwycie rączki znajdziemy też małą szczoteczkę do smoczków.

Warto też pomyśleć o odpowiednim płynie, który przystosowany jest do mycia butelek, sztućców, smoczków czy zabawek. Taki jest na przykład Nuk płyn do mycia butelek i smoczków.

Jak utrzymać temperaturę posiłku? Jak przechować pokarm?

Gdy podróżujemy z naszym dzieckiem, świetnym pomysłem jest skorzystanie z termoopakowań na butelki czy słoiczki. Dzięki temu zagwarantujesz maluchowi ciepły posiłek nawet podczas kilkugodzinnej podróży.Proponujemy na przykład Termoopakowanie Canpol, przygotowane z trwałego i łatwego do utrzymania czystości materiału. Opakowanie ma również odpinany pasek, który ułatwia transport czy przymocowanie do wózka.Folia termoizolacyjna znacznie spowalnia proces stygnięcia czy nagrzania się pokarmu.

Nie tylko dojrzałe osoby, które przestrzegają diety, korzystają z pojemników na żywność. Dostępne są one również dla najmłodszych. Takie pojemniki do przechowywania pokarmu możesz wraz z zawartością wziąć na spacer i włożyć do schowków wózka, zostawić w lodówce czy wręcz zamrozić.

Podobnym produktem są torebki do przechowywania pokarmu. Sterylne wnętrze utrzymuje długi czas wysoką jakość pokarmu. Bez problemu postawisz ją w pozycji pionowej, więc nie musisz bać się o rozlanie. Na samoprzylepnej etykiecie możesz napisać co to za produkt i jaki ma termin ważności.

Odciągacze pokarmu

Często koniecznym produktem staje się popularny laktator. Kiedy warto lub trzeba z niego skorzystać?

- podczas chorób dziecka, które uniemożliwiają karmienie bezpośrednio z piersi.
- gdy matka zarażona jest wirusem opryszczki na brodawce
- podczas koniecznego dłuższego pobytu dziecka w szpitalu
- w sytuacji przedwczesnego urodzenia czy choroby
- w przypadku wyjazdu mamy na kilka dni poza dom.


Taki produkt jak Tommee Tippee Laktator elektryczny jest bardzo prosty w obsłudze. Urządzenie naśladuje ruchy, jakie wykonuje dziecko podczas ssania. Mleko można podać tuż po wyssaniu go z piersi matki.

Kubek dla dziecka

Bardzo użytecznym  i ciekawym produktem są kubki i bidony dla dzieci - niekapki. Po pierwsze, zazwyczaj wyglądają bardzo ciekawie i design potrafi zachwycić, a po drugie nie wylewa się z nich zawartość. Dostępne w ofercie są:

- kubki ze słomką - na przykład Avent - posiada przyjazną dla dziecka słomkę, która jest bardzo delikatna. Słomka u dołu jest lekko wygięta, co ułatwia pobieranie płynu. Oczywiście, najistotniejszą funkcją jest zawór antyprzeciekowy - jest to ważne, gdy nasze dziecko pozostawi kubek w pozycji leżącej.
- kubki z ustnikiem - przykładem jest Canpol Kubek Niekapek. Posiada on bardzo wygodne uchwyty, które ułatwiają trzymanie i spożywanie napoju. Zaworki zapobiegają wyciekowi płynu, gdy dziecko nie jest w trakcie ssania, co jest bardzo istotne w kontekście czystości malucha i otoczenia.

Śliniaki dla najmłodszych

Szczęśliwe dziecko to ubrudzone dziecko? Bardzo często to się sprawdza, jednak  piorące ubranka dziecka mamy mogą być innego zdania. Podczas picia soczków czy spożywania obiadków resztki pożywienia często potrafią znaleźć miejsce do lądowania na małych ciuszkach, dlatego z pomocą przychodzą sławne śliniaki.Takie akcesoria do karmienia jak śliniaki zabezpieczają ubranka przed zabrudzeniem podczas posiłków czy podczas nadmiernego ślinienia się dziecka.Dużym i bardzo wzorzystym śliniakiem jest Babyono - śliniak frotte, wykonany z wysokiej jakości bawełny frotte.

Występują też śliniaki z bardzo lekkiego tworzywa sztucznego, które posiadają specjalną kieszeń na resztki pokarmu. Przykładem jest Babyono Miękki śliniak z regulowanym zapięciem.

Nauka samodzielnego jedzenia - sztućce i talerzyki dla maluchów

Nic tak nie wspiera nauki jedzenia jak kolorowe i designerskie sztućce dla dzieci. To świetne akcesoria, które są bezpieczne, dopasowane do dłoni dziecka i jamy ustnej. Zaokrąglone krawędzie są bardzo bezpieczne.

Proponujemy Canpol miękka łyżeczka silikonowa - to łyżeczka przygotowana w trosce o bezpieczeństwo delikatnych dziąseł dziecka. Przystosowany do rączek uchwyt wspiera pierwsze próby jedzenia.

Ciekawym pomysłem są też specjalne talerzyki z podgrzewanym dnem Babyono. Są one wykonane z bezpiecznych materiałów i w trosce o nasze pociechy. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy dziecko je stosunkowo długo, wtedy talerzyk zapewnia odpowiednią temperaturę posiłku. Do specjalnej komory wlewamy gorącą wodę, która później podgrzewa nałożony obiadek. Przyssawki na spodzie talerzyka zapobiegają przemieszczaniu się produktu po powierzchni blatu.

Aby usprawnić proces karmienia czy nauczyć dziecko samodzielności warto zastosować akcesoria do karmienia. Pozwolą one zaoszczędzić dużo czasu, zapewnią bezpieczeństwo i czystość otoczenia, czy zmotywują do posiłku.

Dodanie na końcu zdania: Sprawdź również nasze mleka modyfikowane!

pixel