Blog

Przetłuszczające się włosy - jak temu zaradzić?

Przetłuszczające się włosy - jak temu zaradzić?Przetłuszczające się włosy to problem, z którym musi zmagać się na co dzień wiele kobiet. Z reguły, włosy mimo nadmiernego przetłuszczania zachowują dostateczną świeżość do dwudziestu czterech godzin. Prawdziwy problem pojawia się wówczas, gdy umyte włosy stają się tłuste już po kilku godzinach, a często nawet minutach. Pocieszające jest, iż zazwyczaj nie jest to objaw choroby, a jedynie defekt kosmetyczny, z którym można sobie poradzić na wiele sposobów.
Przeczytaj więcej

Nadpotliwość- jak z nią walczyć?

Nadpotliwość- jak z nią walczyć?

Pocenie się jest naturalnym i bardzo potrzebnym procesem zachodzącym w naszym organizmie. Dzięki temu pozbywamy się nadmiaru ciepła, co chroni nas przed przegrzaniem. Kiedy jednak ilość wytwarzanego potu jest większa, niż tego potrzebujemy do termoregulacji, należy przyjrzeć się przyczynom nadpotliwości. Czy da się skutecznie walczyć z tą dolegliwością?


Przeczytaj więcej

Podstawa pielęgnacji? Demakijaż!

Podstawa pielęgnacji? Demakijaż!

 

Prawidłowy demakijaż jest niezwykle ważny dla naszej cery, by była zdrowa i piękna. Pamiętajmy o nim każdego dnia i zadbajmy, by w naszej domowej kosmetyczce znalazły się produkty do demakijażu najwyższej jakości.


Przeczytaj więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o karmieniu malucha!

Wszystko, co musisz wiedzieć o karmieniu malucha! Kiedy w domu pojawia się niemowlę, zaczynamy mieć wątpliwości, czy opiekujemy się nim prawidłowo. Wiele tych obaw dotyczy sposobu karmienia, diety i jej rozszerzania czy konieczności zakupu specjalistycznych akcesoriów.
Przeczytaj więcej

Jestem EKO! Co to oznacza?

Jestem EKO! Co to oznacza?

Zewsząd docierają do nas hasła o byciu „eko”. Ktoś jest „eko”, bo kupuje tylko produkty „eko”. Jeszcze ktoś inny żyje w sposób „eko”. Co to dokładnie oznacza? Dlaczego warto być eko? Jakich zasad trzeba się trzymać? Podpowiadamy, co trzeba wiedzieć na ten temat.

 


Przeczytaj więcej

Akcesoria do karmienia dzieci - które wybrać?

Akcesoria do karmienia dzieci - które wybrać?Wszyscy chcemy, by nasze dzieci rosły zdrowe, prawda? Jednym z najważniejszych czynników wpływających na ten proces, oprócz genetyki, jest karmienie. Dostarczanie odpowiednich składników, witamin i minerałów znacząco wpływa na rozwój malucha, dlatego zwracajmy uwagę na dietę naszych pociech. Gdy karmimy nasze dziecko, ważne jest także w jaki sposób i za pomocą czego to robimy, dlatego dzisiaj prezentujemy przydatne akcesoria do karmienia. Usprawnią one cały ten proces, zadbają o czystość sztućców, temperaturę napojów i bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków. Pomóż sobie i Twojemu maluchowi!
Przeczytaj więcej

Mleczna dolina. Jak dobrać mleko do wieku dziecka?

Mleczna dolina. Jak dobrać mleko do wieku dziecka?Płacz dziecka to często znak, że przyszedł czas na karmienie. Podstawą diety malucha jest mleko, które najczęściej, gdy dziecko ma mniej niż roczek, pochodzi od matki. Co jednak zrobić, gdy mama nie może karmić? Jak dobrać mleko dla starszych dzieci?
Przeczytaj więcej

Najlepsze obiadki dla Twojego dziecka!

Najlepsze obiadki dla Twojego dziecka!Prawidłowa dieta odgrywa ważną rolę w naszym życiu. To ona w dużym stopniu odpowiada  za nasze zdrowie, wygląd czy samopoczucie. Szczególnie istotne jest karmienie niemowlaka, który jako malutki organizm szybko rozwijający się, potrzebuje w pożywieniu dużej dawki witamin i innych wartościowych składników. Przygotowaliśmy zatem wykaz najlepszych obiadków dla najmłodszych.
Przeczytaj więcej
pixel