Apteczka w podróży- 5 leków, które powinna zawierać!

2018-08-02
Apteczka w podróży- 5 leków, które powinna zawierać!
Apteczka latem- 5 leków, które powinna zawierać!Wakacje - okres, który kojarzy się z piękną pogodą i widokami, zwiedzaniem, miłym towarzystwem. Życie jednak w najpiękniejszych momentach lubi płatać figle, więc zgodnie z powiedzeniem “przezorny zawsze ubezpieczony” przedstawiamy 5 leków i artykułów, które powinieneś mieć w swojej apteczce podczas podróży.


1. Leki przeciwbólowe

Twoja córka pięknie pozuje do zdjęć na plaży, jest uśmiechnięta i widać, że świetnie się bawi. Po chwili jednak podchodzi z grymasem na twarzy i mówi “Mamo, głowa mnie boli”.  Jeśli chcesz ulżyć w bólu dziecku lub sobie, to w podręcznej apteczce powinieneś mieć lek przeciwbólowy np. Apap Junior. Paracetamol szybko upora się z nieprzyjemnościami i po kilku minutach odczujesz ulgę. Lek pomaga także w walce z gorączką Pamiętaj! Nie bagatelizuj objawów i jeśli stan się utrzymuje, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Ból głowy może być objawem udaru słonecznego!

2. Przeciwbiegunkowe

Podróżowanie, z reguły do tych bardziej egzotycznych miejsc, może wiązać się z problemami z przewodem pokarmowym. “Biegunka podróżnych” występuje u 20 % turystów, którzy wybierają się do Azji czy Afryki. Podczas zwiedzania rejonów poza Europą, szczególnie trzeba dbać o higienę rąk, a także zwracać uwagę na spożywane posiłki i sztućce ( najlepiej umyć przed posiłkiem). Lekami, które pomogą zminimalizować nasze problemy są Laremid, czy węgiel leczniczy.

3. Leki na ukąszenia

Muchy, komary i inne stworzenia potrafią dać się we znaki na wakacjach, szczególnie jeśli mieszkamy czy przemieszczamy się w rejonie lasów i jezior. By szybko zapomnieć o dolegliwościach ukąszeniowych, warto mieć przy sobie produkt, który złagodzi objawy. Dobrym przykładem jest Nanobiotic Med Silver Ukąszenia żel łagodzący, który przyspieszy uczucie komfortu - zmiany zaczną ustępować, a uczucie swędzenia już po chwili będzie tylko wspomnieniem. Można też zapobiegać ukąszeniom, stosując ochronny spray przeciw komarom, kleszczom i meszkom, dla dzieci idealny będzie Orinoko Junior Spray.

4. Odkażanie skóry

Podczas wycieczek zdarzają się również nieprzyjemne sytuacje; potknięcia, przecięcia, otarcia. Szczególnie narażone są dzieci, które podczas zabaw małą uwagę zwracają na własne bezpieczeństwo, oraz osoby, które aktywnie spędzają czas np. wspinając się. By odkazić skórę i odpowiednio zdezynfekować należy mieć w apteczce Octanisept który skutecznie oczyści ranę.

5. Plastry i opatrunki w apteczce podróżnej


Ostatnimi w naszym artykule, ale podstawowymi artykułami, które musisz mieć w apteczce podczas podróży są plastry i opatrunki. Do zamykania małych ran dobrze nadadzą się Plastry Steri-Strip  które bardzo szybko i skutecznie zabezpieczą ranę, a dodatkowo przyniosą komfort. By bezpośrednio zabezpieczyć skaleczenie, warto skorzystać także z gazy opatrunkowej bawełnianej lub z plastrów opatrunkowych jałowych.

pixel