Przetłuszczające się włosy - jak temu zaradzić?

2019-08-30
Przetłuszczające się włosy - jak temu zaradzić?

Przyczyna nadmiernego przetłuszczania się włosów

Przetłuszczanie się włosów to naturalny proces związany z pracą gruczołów znajdujących się na skórze głowy. Gdy wydzielają one zbyt dużo sebum w krótkim czasie, należy podjąć działania, aby ich pracę nieco ograniczyć. Inną przyczyną, która odpowiada za nadmierne przetłuszczanie się włosów, jest stosowanie obciążających kosmetyków. Bardzo często osoby zmagające się z tego typu włosami wpadają w błędne koło, gdyż stosując wiele różnorodnych produktów, obciążają kosmyki i pogłębiają swój problem. Należy z rozwagą dobierać preparaty tak, aby nie działały na włosy w sposób przetłuszczający.

Włosy powiedzą Ci, co się dzieje w Twoim ciele

Na problem z przetłuszczającymi się włosami może mieć również wpływ stan naszego organizmu, a zwłaszcza gospodarka hormonalna. W okresach wahań poziomu hormonów lub przy stale występujących zaburzeniach włosy są w gorszej kondycji. Ponadto, na ich stan wpływa także w znacznym stopniu:

  • nieodpowiednia dieta,

  • stres,

  • palenie papierosów.

Kosmetyki polecane do włosów przetłuszczających się

Odpowiedni dobór kosmetyków specjalnie dedykowanych włosom przetłuszczającym to podstawowy krok w ich właściwej pielęgnacji. Mając tak problematyczne włosy, należy z uwagą dobierać stosowane preparaty, aby nie pogorszyć ich kondycji i dostarczyć im potrzebnych składników i minerałów we właściwych proporcjach. Dzięki nim możemy polepszyć ich stan i sprawić, że będą się przetłuszczały wolniej, dłużej zachowując świeżość i nieskazitelny wygląd.

Szampon regulujący wydzielanie sebum

Podstawą w pielęgnacji włosów jest szampon. Ten dedykowany włosom przetłuszczającym powinien zawierać w składzie wiele ziół, które przyczyniają się do poprawy nie tylko kondycji włosów, ale również stanu skóry głowy. Przykładem produktu, który powinien sprawdzić się na włosach ze skłonnością do przetłuszczania, jest szampon tonizujący do włosów tłustych Babuszka Agafia. Mając włosy przetłuszczające się, nie powinniśmy także rezygnować z obecności olejów w składzie produktów do włosów. Wbrew pozorom, wybrane oleje również przyczyniają się do poprawy ich kondycji. Przykładem może być olej konopny obecny w składzie szamponu Glyskincare.

Odżywka do włosów przetłuszczających się

Kolejnym kosmetykiem do włosów przetłuszczających się, który powinien znaleźć się w kosmetyczce, jest odżywka. Wybierając dany produkt, warto skupić się na tym, aby nie obciążał on zbytnio włosów i zawierał w składzie naturalne ekstrakty. Do przykładowych produktów tego typu należy odżywka Glyskincare z olejem konopnym. Wybierajmy jedynie odżywki do spłukiwania. Odżywki pozostające na włosach będą zbytnio je obciążać, jednocześnie powodując szybsze przetłuszczanie.

Czy maska do włosów jest potrzebna?

Codzienna pielęgnacja włosów przetłuszczających się, oprócz stosowania szamponu i odżywki, powinna być wzbogacona o regularne używanie masek do włosów. Zwykle wystarczy stosować je raz w tygodniu, aby włosy były zdrowsze i świeższe. Maski do włosów zawierają skoncentrowane składniki, które pozostawione na włosach przez dłuższy czas, doskonale wnikają w ich strukturę i wpływają pozytywnie na ich kondycję. Warto wybierać maski ze składnikami, które nie powodują podrażnień skóry głowy. Do takich należy m.in.: Glyskincare Maska do włosów z olejem konopnym. Należy pozostawić ją na włosach przez minimum 15 minut. Dla lepszego efektu warto głowę owinąć czepkiem oraz ręcznikiem, gdyż składniki wchłaniają się lepiej w wyższej temperaturze.

Inne sposoby na poprawę kondycji włosów przetłuszczających się

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, warto pamiętać również o kilku ważnych nawykach, które mają wpływ na poprawę stanu włosów i sprawiają, że dłużej będą świeże.

Jak myć włosy?

Mając włosy ze skłonnością do przetłuszczania, powinniśmy je myć rano i suszyć głową w dół. Włosy umyte wieczorem, mogą przez noc stracić na świeżości i nie prezentować się dobrze przez cały kolejny dzień. Kolejny aspekt związany z codzienną pielęgnacją to czesanie. Zrezygnujmy z częstego przeczesywania włosów, wówczas będą one świeższe. Stosujmy odpowiednie akcesoria - w przypadku włosów przetłuszczających się, najlepiej sprawdzi się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

Zainwestuj w suche szampony!

Aby polepszyć świeżość włosów w czasie dnia, warto stosować suche szampony. Są one małe i z powodzeniem mieszczą się w torebce. Ponadto, oprócz kosmetyków używanych w codziennej pielęgnacji warto również stosować wcierki, które aplikowane na skórę głowy, redukują wydzielanie sebum i przedłużają świeżość włosów.

Pielęgnacja włosów ze skłonnością do przetłuszczania nie jest łatwa, ale dzięki kilku prostym zabiegom i wybraniu odpowiednich kosmetyków można znacznie poprawić stan włosów i sprawić, że zawsze będą prezentowały się nienagannie.

Jeśli chcesz zadbać o włosy (i nie tylko) sięgnij po Solgar włosy, skóra, paznokcie!

pixel