Słońce, plaża, wypoczynek- to może oznaczać tylko jedno: WAKACJE!

2017-07-02
Słońce, plaża, wypoczynek- to może oznaczać tylko jedno: WAKACJE!

Słońce, plaża, wypoczynek- to może oznaczać tylko jedno: WAKACJE!


Dla wielu z nas wakacje to najbardziej wyczekiwany moment w ciągu całego roku. Ich planowanie spędza nam niejednokrotnie sen z powiek. Wśród mnóstwa ofert biur podróży i własnych planów w końcu udaje nam się wybrać opcję idealną. Pakujemy bagaże i…wyjeżdżamy- tak zapowiada się początek wakacyjnej sielanki. Jedyne co może zakłócić wspomnianą idyllę jest choroba naszego dziecka. Nie wpadajmy jednak w panikę, mając pod ręką dobrze wyposażoną apteczkę szybko zaradzimy wielu dolegliwościom. 


Alarm Skaleczenie!

Najczęściej spotykanym problemem wśród Małych Odkrywców są drobne skaleczenia. Wynikają one najczęściej z sytuacji, których jako rodzice nie jesteśmy w stanie przewidzieć- skąd Mama/Tata ma wiedzieć, że zdobycie rosnącego nieopodal drzewa stanowi dla malucha wyzwanie urastające do rangi wspinaczki na Mount Everest?! Wybawieniem dla rodziców okazują się w tej sytuacji plastry i płyny do dezynfekcji ran.

Mamo, boli mnie brzuch!

Każda z mam zmagała się kiedyś z problemem bolącego brzucha swojej pociechy. Dolegliwość ta może jednak skutecznie uprzykrzyć nam wakacyjny pobyt. Warto więc zaopatrzyć się w preparaty pomagające szybko zlikwidować ból. 

Gorące jak słońce!

Skóra naszych Maluchów jest niezwykle wrażliwa na promieniowanie UV, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji podczas ekspozycji na słońce. Żeby zachować bezpieczeństwo, radzi się unikać słońca w godzinach 11-15- wtedy promieniowanie jest najbardziej intensywne. Należy również pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, które zminimalizują ryzyko oparzeń słonecznych. Jeśli jednak po dniu spędzonym na świeżym powietrzu skóra dziecka jest zaczerwieniona, warto zastosować preparaty zawierające panthenol, allantoinę oraz substancje chłodzące, głównie mentol, które przyniosą skórze szybką ulgę.

Krwiopijcy atakują!

Będąc na wakacjach niejednokrotnie przyjdzie nam się spotkać z „małymi uprzykrzaczami życia”- mowa tu oczywiście o owadach, których ukąszenia wywołują reakcje zapalne skóry. Aby zmniejszyć ryzyko przykrych konsekwencji obcowania z naturą warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w środki odstraszające owady. Niestety mimo stosowania szczególnej ostrożności trudno zagwarantować sobie całkowitą ochronę przed ukąszeniami. Gdy skóra naszego Małego Odkrywcy zostanie pogryziona z odsieczą
przyjdą nam maści łagodzące podrażnienia, obrzęki i świąd.

Daleko jeszcze?

Podróże zarówno mniejsze jak i większe stanowią dla naszych dzieci nie lada wyzwanie. Co piątego malucha podczas jazdy dopadają ból głowy, nudności, czasem i wymioty. Przypadłości te nie są groźne dla zdrowia, ale potrafią nieźle popsuć humor (i to całej rodzinie!). Przed wyjazdem warto więc podać dziecku leki pomagające walczyć z przykrymi dolegliwościami choroby lokomocyjnej.

Pamiętaj, że dobre wakacje to bezpieczne wakacje. Przed wyjazdem zaopatrz się zatem w środki na różne dolegliwości- niejednokrotnie choroba dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli nie wiesz w jaki sposób skompletować apteczkę w podróży skorzystaj z gotowego zestawu dostępnego na naszej stronie. Życzymy Wam (Mali i Duzi Odkrywcy) niezapomnianej podróży! 

 

 


 

 

pixel